Jerzy Buzek spotkał się po raz kolejny ze studentami Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jako absolwent Wydziału Mechaniczno- Energetycznego tej uczelni i dumny posiadacz tytułu doctora honoris causa Politechniki Śląskiej, były premier zawsze z ogromną przyjemnością odwiedza swą Alma Mater.

               Tym razem okazją jest Dzień Sportu uczelni. - Na Politechnice Śląskiej nie tylko potrafimy się nieźle nauczyć zawodu -  powiedział były premier nawiązując do sukcesów sportowych studentów Politechniki.  Prof. Buzek podkreślał, że uczelnia ma wielu znakomitych absolwentów:

- Wiele osób stąd wyjechało i zostali uznani przez środowisko nauk technicznych, środowisko przemysłowe i biznesowe- mówił były przewodniczący.

              O innowacyjnych pomysłach absolwentów Politechniki Śląskiej, były premier miał się okazję przekonać wczoraj na European Start-Up Days, wydarzeniu towarzyszącym XI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu. Firma WAM, która składa się z absolwentów i obecnych wykładowców Politechniki Śląskiej, prezentowała pierwszą polską maszynę do sortowania śmieci. Automatyczny sorter jest wyposażony w aplikację z wbudowaną grą, w której odpady zamieniają się na wirtualną walutę. Przy jej pomocy można zbierać dodatkowe punkty i rywalizować z innymi użytkownikami. Strat-up prowadzi rozmowy o sprzedaży finalnego produktu lokalnym samorządom.