Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa śląskiego do osobistych refleksji na temat naszego członkostwa w UE w konkursie „Nasze, moje 20 lat”. Zapraszamy i tych bardziej „doświadczonych życiowo”, którzy pamiętają Polskę przez wstąpieniem do UE w 2004 r. i tych, którzy urodzili się i dorastali w UE.  Zachęcamy do kreatywności nieograniczonej formą wyrazu.  Czekamy na Wasze prace plastyczne czy dowolną formę literacką.   

 

Opiszcie i pokażcie, jak zmieniała się przestrzeń wokół nas: nasze ulice, szkoły, uniwersytety, parki i muzea. Jakie obrazy przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o tym, jak członkostwo w UE wpłynęło na to, gdzie możemy uczyć się, studiować i pracować. Jak dzięki Unii podróżujemy i spędzamy wolny czas? Czy otwarcie granic wzmocniło nasze poczucie bezpieczeństwa, wolności i poszanowana naszych fundamentalnych praw? Jakie nasze nadzieje lub obawy związane z wejściem do UE spełniły się?  Czy bez UE bylibyśmy dziś w innym miejscu?

To propozycje i kierunki rozważań, które jednak w żaden sposób nie wyczerpują tematu. Czekamy na Waszą perspektywę i Wasze pomysły!

 

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ

Konkurs jest skierowany do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego.

 

NAGRODA

Autorzy trzech najwyżej ocenionych prac dostaną nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Śląskiego w postaci bonów do realizacji w elektro marketach:


I miejsce: bon o wartości: 2000 zł
II miejsce: bon o wartości 1500 zł
III miejsce: bon o wartości 1000 zł

Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy album, a finałowa 20-stka dodatkowo pamiątkowy medal Konkursu.

 

KTO JEST ORGANIZATOREM KONKURSU?

Jerzy Buzek Poseł do Parlamentu Europejskiego

Jakub Chełstowski Marszałek Województwa Śląskiego

 

DO KIEDY MOŻNA NADSYŁAĆ PRACE?

Termin nadesłania prac: 20.04.2024 r.

 

KIEDY WRĘCZYMY NAGRODY?

Termin wręczania nagród: 7-9 maja 2024 r. w Katowicach w trakcie Europejskiego Kongresu Ekonomicznego

 

GDZIE WYSYŁAĆ PRACE?

Prace konkursowe należy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Kancelaria Zarządu, z dopiskiem „Nasze, moje 20 lat”

ul. Ligonia 46

40– 037 Katowice

 

REGULAMIN I DOKUMENTY DO POBRANIA:

REGULAMIN

ZAŁĄCZNIK 1

ZAŁĄCZNIK 1A