Jest aktorką filmową i teatralną. Występowała w warszawskich teatrach Ateneum oraz Powszechnym. Zagrała w ośmiu sztukach Teatru Telewizji (m.in. "Głosy wewnętrzne", "Złodziej w sutannie"), ma na koncie 23 role w filmach fabularnych (min. "Zemsta", "Nightwatching") oraz serialach (m.in. "Teraz albo nigdy!", "Tajemnica twierdzy szyfrów"), pracowała również jako modelka w paryskiej agencji Madison.

Można powiedzieć, że Agacie udało się zrealizować dwa największe marzenia dzieciństwa - jest aktorką i modelką. Jej babcia wspomina spotkania rodzinne, podczas których Agata recytowała wierszyki, śpiewała piosenki, a czasem nawet - razem ze swoją kuzynką Joanną - prezentowała krótkie przedstawienia. Gdy była w szkole podstawowej, uczyła się tańca w Gliwickiej Szkole Baletu. Zespół często występował w tamtejszym Teatrze Muzycznym. Agata mówi, że już wtedy czuła, że występy przed publicznością to jest to, czemu chce się poświęcić w przyszłości.

W szkole średniej - skończyła LO II im. Walerego Wróblewskiego w Gliwicach - zapisała się do Studium Aktorskiego w Katowicach prowadzonego przez Dorotę Pomykałę, aktorkę Teatru Starego w Krakowie. Później okazało się, że prócz przyjemności Studium dawało jeszcze dobre przygotowanie do egzaminów wstępnych w Akademii Teatralnej.

Inną formą kontaktu ze sceną były w tym czasie również coroczne Przeglądy Małych Form Teatralnych. W licealnych inscenizacjach klasyków Agata grywała z reguły główne role. Startowała też z powodzeniem w szkolnych konkursach piosenki angielskiej i konkursie piosenki francuskiej w ramach Wiosny Gliwickiej '95. W tym samym roku rozpoczęła studia w warszawskiej Akademii Teatralnej, które ukończyła w 1999 roku. Opiekunkami jej rocznika były Anna Seniuk i Teresa Budzisz-Krzyżanowska.

Wiosną 1997 roku Agata dostała pierwszą propozycję roli - zagrała u boku Jana Frycza, Jerzego Treli i Zbigniewa Zamachowskiego w filmie Roberta Glińskiego "Kochaj i rób co chcesz". Jej kolejne produkcje to: "Ballada o czyścicielach szyb" w reżyserii Petera del Monte, "Wrota Europy" Jerzego Wójcika, "Skarby ukryte" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego oraz "Wiedźmin" Marka Brodzkiego.

Agata uczestniczy w wielu projektach teatralnych i kinowych w Polsce i za granicą. Zapraszana jest do współpracy przez uznanych twórców, między innymi: Petera Greenawaya ("Nightwatching"), Andrzeja Wajdę ("Zemsta"). Ostatnio zagrała w produkcji Marleen Morris "Wichry Kołymy", u boku Emily Watson.

W lutym 2009 roku rozpoczęła pracę na planie filmu Borysa Lankosza "Rewers", w którym gra główną rolę u boku Krystyny Jandy oraz Anny Polony. Za swoją grę została wyróżniona nagrodą dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrodą Publiczności im. Zbyszka Cybulskiego.

Agata wystąpiła również z powodzeniem w ośmiu sztukach Teatru Telewizji: "Gdy tańczyła Izadora" Magdaleny Łazarkiewicz, "Perła" Piotra Mikuckiego, "Moja córeczka" Andrzeja Barańskiego "EE" Marii Zmarz-Koczanowicz, "Nas troje" Marka Koterskiego, "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" Łukasza Kosa, "Głosy wewnętrzne" Krzysztofa Zanussiego oraz "Złodziej w sutannie" Pawła Woldana.

Ma na swym koncie także udział w serialach telewizyjnych, m.in. "Wiedźmin", "Glina", "Ekipa" i "Tajemnica twierdzy szyfrów". Największą popularność i sympatię widzów zyskała dzięki roli Julii w "Teraz albo nigdy!".

Jest współzałożycielką fundacji Przestrzeń Wymiany Działań ARTERIA, która powstała w lipcu 2004. Fundacja inicjuje, realizuje i wspiera projekty młodych artystów, włącza się także w działania społeczne. Działa non-profit.

W grudniu 2008 roku Agata została Ambasadorką działań prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną w ramach Kampanii Wodnej - programu niesienia pomocy ludziom pozbawionym dostępu do wody pitnej w Afryce.

Przyjaciele mówią na nią Buzia i twierdzą, że zmiany jakie zaszły w jej życiu nie zmieniły niczego w niej samej - dalej jest nastawioną pozytywnie do ludzi i świata wielbicielką wszystkiego co zielone. Ma dwa psy: Mambo i suczkę Brysię, które przygarnęła ze schroniska w Józefowie pod Warszawą.